To máme info o spotřebě i když pro mě by bylo přehlednější udávat průměrný příkon, to znamená W místo Wh.
Ale není tady moc info o funkci peněz, teda vlastnosti proč vznikl Bitcoin a pak další kryptoměny.
Bitcoin musel splnit řadu podmínek ve funkci peněz, to Ethereum nesplňovalo nikdy a teď už vůbec ne.
Trochu to připomíná TV reklamy na topítka do zásuvky, která mají malou spotřebu, ale dobře vytopí místnost.
Stejně tak tady není info, jestli ta spotřeba je potřeba aby to byli dobré peníze, nebo není potřeba.
Bitcoineři by samozřejmě taky dokázali přejít na PoS kdyby to považovali za dobrou věc.
Odpovědět0 2
Hm, takže ETH si můžeme škrtnout. Už není bezpečné. Škoda.
Odpovědět4 1
Ktore crpyto je bezpecne?
Bezpecnost u crypta je postavena tom, ze das dokopy vela nedoveryhodnych a ty sa navzajom kontroluju(doveryhodnost postavena na nedoveryhonsoti). Takze musis zabezpecit dostatocne mnozstvo minerov aby bola co najvecsia bezpecnost/doveryhodnost a minimalizoval si riziko 51% utoku.
Odpovědět2 2
Ano, jenže těch, co těžili bylo opravdu hodně. překonat 51% výpočetní síly by bylo nad možnosti i velkého státu. Nejsem si jistý, jestli by to zvládly všechny superpočítače v USA dohromady. Ale koupit si ETH za pár (set) miliard dolarů a tím pádem "pravdu" v možnostech USA rozhodně je. A patrně i dalších států. Celková tržní hodnota všeho ETH je relativně malá.
Odpovědět1 1
Jenže jak by začali tak brutálně nakupovat, tak začne cena brutálně růst. A začala by další nákupní horečka, čímž by cena opět stoupala. Takže pronajmout na chvíli všechny superpočítače + skoupit velké těžařské farmy by asi bylo jednodušší.
Odpovědět1 0
Kdo ví, jestli by na tom nakonec ještě nevydělali. Vyhnat cenu do brutální výšky a pak začít pomaličku poiuštět. A když jsme u toho, tak uvidíme, kolik "těžařů" se do té novinky zapojí, aby nakonec nestačilo s bídou pár milionů usd...
Odpovědět0 0
Jenže oni ty ETH kupovat nemusí. Velké burzy drží hromadu ETH stakeují je. Aktuální stav je tuším 3 až 4 entity kontrolují většinu validátorů. Stačí aby stát přišel za nimi.
Odpovědět2 0
Tak ono ETH nebylo bezpečný ani předtím, ale to je asi jasný :)
Odpovědět0 1
Jojo, včera jsem těžil do poslední chvíle
https://media.discordapp.net/attachments/951476191842426960/1019897224467075082/Screenshot_20220915-110456_TeamViewer.jpg
Takžéé....
Král je mrtev, ať žije král....
Jen toho nového krále musím najít xD xD
Jinak je otázkou času kdy těžba znovu začne ve velkém (další vlna), ceny elektřiny se dříve nebo později stabilizuje u všech dodavatelů a začne konkurenčním bojem kulminovat a později i klesat. Jen doufám že to bude brzy, jinak by se muselo čekat na těžbu o 1-2 generace grafik déle, než se zvedne jejich výkon tak aby to bylo rentabilní i při současných cenách
Dále co se tyká klasického ETH, tak to jde i na grafikách těžit dál, jen je nejspíš potřeba aktualizovat miner, no spíš určitě je to potřeba....
A samozřejmě složit kauci 35 ETH
Odpovědět2 9
Já myslel, že kryptoměny tu jsou kvůli platbám. Ale podle vás jsou tu jen proto, aby bylo co těžit na grafikách :)
Odpovědět8 1
On se s tím Honzík musí pochlubit na všech webech, tak mu neber radost. Je to velkej těžař co změnil svět a abych tak řekl, určitě změnil i paradigma.
Odpovědět9 2
Rád trolim lidí jako jseš ty a Zubik.... Prostě jsem musel...
Mimochodem, nevidím zde nadšeně komentáře Zubika na "konec" ETH,
co se stalo? Žije ještě ??
Odpovědět0 0
Bitcoin tu je kvůli platbám a obecně náhradě peněz. Eth tu je... vlastně ani nevím. Se to každou chvíli mění. Ale lidi co to těží se zajímají o HW asi stejně jako třeba z IT Visa a Mastercard. Chcou z toho prachy a na to potřebují aby jejich platební síť fungovala :-)
Odpovědět2 0